کیت منبع تغذیه رگوله شده 0 تا 30 ولت آزمایشگاهی

کیت منبع تغذیه رگوله شده 0 تا 30 ولت آزمایشگاهی

تولیدکننده: ایران
مدل کالا: کیت
موجودی: در انبار

گزینه های موجود

24,000 تومان
-+
10 یا بیشتر 21,000 تومان 50 یا بیشتر 19,000 تومان
داشتن یک منبع تغذیه با ولتاژ خروجی متغیر که ضمن اقتصادی بودن، کارکرد خوبی هم داشته باشد همواره مورد توجه علاقه مندان الکترونیک است، با توجه به این موضوع این کیت منبع تغذیه رگوله شده متغیر را برای فروش قرار دادیم تا بتوانیم نیاز شما را برطرف کنیم.

در مدار این دستگاه از یک عدد آی سی رگولاتور متغیر با کیفیت بالا استفاده شده است که ولتاژ خروجی را کاملا صاف نموده و ضمنا خروجی آی سی بستگی به مقدار جریان کشیده شده از آن نداشته و تثبیت بسیار خوبی در خروجی خواهیم داشت. آی سی مزبور در داخل خود دارای مدارات حفاظتی در برابر اتصال کوتاه خروجی و اضافه بار و اتصال اشتباه خروجی و حرارت اضافی است. که مدار را از صدمه دیدن در برابر عواملی که گفته شد محافظت می نماید. توصیه می شود بر روی آی سی یک هیت سینک آلومینیومی نصب شود.

ولتاژ خروجی این مدار از 1 تا 30 ولت توسط ولوم دستگاه قابل انتخاب است. ولتاژ خروجی دستگاه کمتر از 1 ولت نمی شود.

حداکثر جریانی که می توانید از دستگاه بگیرید حدود 1.5 آمپر است. اما توصیه می شود برای مدت طولانی بیشتر از 1 آمپر از مدار جریان نکشید. آی سی کیت دارای مدار محافظ در برابر جریان اضافی است، با این وجود برای اطمینان بیشتر از یک فیوز در قسمت خروجی استفاده شده است که در صورت تمایل می توانید آنرا حذف نمایید.

ولتاژ ورودی چیپ از یک ترانسفورماتور 32 ولت (و یا دوبل 16 ولت بدون استفاده از سر وسط) با جریان حدود 2 آمپر تامین می شود. در صورت استفاده از ترانس نامرغوب در جریان های بالا ، ولتاژ ثانویه ترانس از حد لازم برای دستگاه کمتر شده و کار مدار مختل می شود. اگر به جریان های زیاد احتیاج ندارید، می توانید از ترانس با جریان کمتر استفاده کنید. در ضمن یک عدد دیود نورانی (LED) برای نمایش کار دستگاه در نظر گرفته شده است.

همانطور که در قسمت قبلی گفته شد،  این مدار در برابر اتصال کوتاه خروجی و اضافه بار خروجی و اتصال اشتباه خروجی و همچنین حرارت اضافی محافظت شده می باشد. در صورت اضافه بار در خروجی یا حرارت بیش از حد برای آی سی ، بطور اتوماتیک ولتاژ خروجی تا حدی که لازم باشد کاهش م یابد تا حرارت اضافی و یا بار اضافی در خروجی خنثی شود.


انگلیسی
نام انگلیسی 0to 30 volt regulated power supply laboratory kit
لیست قطعات
LED دیود نورانی معمولی قرمز - 1 عدد
آی سی آی سی رگولاتور سه پایه (LM 317T) - 1 عدد
خازن ها 1. الکترولیت 10 میکروفاراد و یا حدود آن - 1 عدد 2. الکترولیت 100 میکروفاراد و یا حدود آن - 1 عدد 3. الکترولیت 2200 میکروفاراد و یا حدود آن - 1 عدد 4. پلی استر 100 نانوفاراد (104) و یا حدود آن - 1 عدد
دیود ها 1. معمولی با شماره IN 4003 و یا مشابه آن - 2 عدد 2. 3 آمپر به شماره IN 5408 و یا مشابه آن - 4 عدد
مقاومت ها 1. 180 اهم با رنگ های قهوه ای - خاکستری - قهوه ای - 1 عدد 2. 4.7 کیلو اهم با رنگ های زرد - بنفش - قرمز - 1 عدد
ولوم یا پتانسیومتر 1. پتنسیومتر سه پایه 100 اهم (101) - 1 عدد 2. ولوم 3 پایه خطی 5 کیلواهم (B 5K) - 1 عدد
مشخصات فنی
ولتاژ 0 تا 30 ولت
شدت جریان عبوری 1.5 آمپر

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب
طراحی و پیاده سازی: گروه نیکسام
کلیه حقوق نزد الکترونا محفوظ است. @ 2018